Symulator Simflex, Refleksiomierz trening szybkości reakcji

Symulator refleksu SIMFLEX to profesjonalne urządzenie treningowe do mierzenia oraz ćwiczenia refleksu. Nazwa urządzenia powstała po złożeniu cząstek słów SIMULATOR i REFLEX pochodzących z języka angielskiego. Z uwagi na wysoką efektywność działania w wielu dyscyplinach sportowych urządzenie okrzyknięto rewolucyjnym wynalazkiem. Innowacyjny wygląd oraz prostota używania daje wiele przyjemności z ćwiczenia. SIMFLEX pozwala w szybkim tempie poprawić czas reakcji zawodnika. W większości dyscyplin sportowych szybkość  reakcji na bodziec jest kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie jednostki lub drużyny. Wdrożenie symulatora refleksu do planu treningowego pozwala osiągać przewagę nad przeciwnikami. Bieżąca analiza wyników pozwala zawodnikowi i trenerowi monitorować postępy. Efektowny i efektywny trening wpłynął na duże zainteresowanie wśród aktywnych ludzi uprawiających sport dla zdrowia. Symulator reflexu dedykowany jest dla wszystkich osób niezależnie od wieku oraz aktualnej formy. Regularne ćwiczenia poprawiają czas reakcji i kondycje. SIMFLEX wpływa na lepsze samopoczucie dzięki aktywności ruchowej i percepcyjnej.

Przeciętny czas reakcji na bodziec wynosi około 1 sekundy. Systematyczny trening pozwala poprawić refleks nawet o trzy razy!

Refleksomierz jest na co dzień wykorzystywany w klubach sportowych, organizacjach, siłowniach, agencjach eventowych, motosporcie, klubach fitness, szkołach i uczelniach przez zespoły i klientów indywidualnych.]

Symulator sportowy SIMFLEX pomaga w treningu:

  • koordynacji wzrokowo ruchowej
  • kondycji i wydolności organizmu
  • widzenia peryferyjnego

Standardowe ustawienia symulatora:

  • regulacja czasu jednej gry od 15 sekund do 15 minut
  • – regulacja częstotliwości podświetlania przycisku od 0.3 sekundy do 3 sekund

Pomiar refleksu:

  • najszybszy czas reakcji
  • średni czas reakcji
  • najwolniejszy czas reakcji

Refleksometr SIMFLEX może być wykorzystany jako urządzenie testowe do pomiaru refleksu. Może służyć do sprawdzenia aktualnych predyspozycji ruchowych wśród osób które chcemy przebadać.